NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY

Co je to Aukce?

Aukce je dobrovolná forma prodeje, kterým lze prodat za vyšší cenu. Na jejím počátku si s makléřem dohodnete startovní „vyvolávací“ cenu. Je to taková částka, kterou byste získali při běžném prodeji. Teprve díky aukci, zájmu a soutěživosti přihazujících cena vyroste nad původní vyvolávací cenu.

Jaký je rozdíl mezi aukcí a držbou?

Aukce je dobrovolná forma prodeje, která díky svojí formě „soutěživosti a zájmu“ o předmět prodeje vytváří potenciál pro vyšší zisk. Dražba je zpravidla vyšší instancí nařízená forma prodeje k uspokojení pohledávek.

Jaké nemovitosti jsou vhodné k aukci?

Každá nemovitost je vhodná do aukce. Úspěch aukce ovlivňuje počet zájemců o nemovitost – získat jejich dostatečný počet je na nás a využíváme k tomu mnoho efektivních metod.

Kde všude je nemovitost inzerována?

Pro TV Aukci nemovitostí vytváříme maximální množství zájemců. V rámci marketingového plánu inzerujeme na 40 realitních serverech. Dále využíváe placenou propagaci na sociální síti Facebook. Jako jediné v ČR pak nemovitosti inzerujeme na 52 rádiových stanicích, například na Evropě 2, či na Frekvenci 1. Jako jediné také inzerujeme nemovitosti na kanálech TV Prima a také ve vlastním Realitním Prima Magazíu, který moderuje Alice Bendová. TV AUkce je živým přenosem s řadou informací o nemovitosti.

Jak získáte zájemce do Aukce?

Zájemce získáváme velmi propracovaným systémem marketingového plánu, který počítá s propagací nemovitosti na sociálních sítích, na více než 40 realitních serverech, na 52 rádiových stanicích v ČR, ale také i jako spoty na stanicích TV Prima. Průměrně investujeme do propagace přes 120 000 Kč.

Kolik mohu na prodeji v aukci získat navíc?

Celorepublikový průměr je 340 000 Kč navíc. Není však výjimkou, že vyvolávací cena byla 900 000 Kč a výsledná prodejní skončila na bezmála dvou milionech. Záleží na nemovitosti, regionu, počtu zájemců. Jedno je jisté …v aukci lze prodat za mnohem více, než při běžném prodeji.

Proč vlastně prodávat v aukci?

Protože za svou nemovitost získáte více než při běžném prodeji. Je to díky zájemcům, kteří se v mnoha případech mohou doslova poprat o nabízenou nemovitost. Díky tomu její cena stoupá a Vy prodáte za nejvíc.

Kolik dostanu peněz?

Dostane vyplaceno právě tolik, kolik společně nastavíte s makléřem. Provize za prodej v aukci je pohyblivá. Vždy to bude vyvolávací cena + dosažené navýšení v aukci.Jedno je jisté …vždy to bude mnohem více, než při běžném prodeji.

Může se stát, že dostanu měně peněz než kolik za nemovitost žádám?

Ne, takový případ při prodeji v aukci nastat nemůže. Minimální cena je taková, kterou si nastavíte s makléřem a je to taková cena, za kterou byste nemovitost prodali běžným způsobem. Tuto cenu získáte v případě, že žádný ze zájemců nepřihodí nic navíc. Takových případů není mnoho a pokud nastanou, pak říkáme, že nemovitost byla prodána za vyvolávací cenu.

Jaká je provize za prodej v aukci?

Provize je pohyblivá a nastavujete ji společně makléřem. Její výši ovlivňuje region, atraktivita nebo i typ nemovitosti. Nehledě na provizi, jedno je jisté …vždy prodáte za mnohem více, než při běžném prodeji.

Bude mě to něco stát předem?

Ne, nebude Vás to stát nic. Aukce je forma prodeje a jen na Vás záleží zda chcete prodat za víc nebo jen za běžnou cenu. Rozhodnout se můžete jen v tom zda do aukce půjdete s naším výhradním či nevýhradním servisem, který je rozdílný. V rámci výhradního servisu Vám nabízíme mnohem širší portfolio možností, včetně marketingového plánu.

Musím zaplatit nějakou provizi?

Ano, ale nic neplatíte předem. Vše je v rámci aukce a prodeje. Provize je pohyblivá a nastavujete ji společně makléřem. Její výši ovlivňuje region, atraktivita nebo i typ nemovitosti. Nehledě na provizi, jedno je jisté …vždy prodáte za mnohem více, než při běžném prodeji.

Jak rychle může aukce proběhnout a kdy dostanu peníze?

Aukce může proběhnout velmi rychle. Důležité je se však na ni řádně připravit a získat maximum zájemců, kteří pak vytváří ty nejlepší podmínky pro nejvyšší nárůst ceny. Ideální je, aby aukce proběhla za tři až čtyři týdny od naší dohody.

Kdy se aukce koná?

Obvykle je to následující den po prohlídkovém dni na nemovitosti.

Jak mohu dohlížet na průběh aukce?

Vše uvidíte živém televizním přenosu a také ve speciální aplikaci, kde vidíte chování a příhozy jednotlivých zájemců. Je to adrenalin sledovat, jak cena Vaší nemovitosti roste.

Musím nemovitost nějak pro aukci připravit?

Ano, ale buďte bez obav, ve všem Vám pomůžeme. Důležité je, aby vypadala co nejlépe při prezentaci a s tím si společně poradíme.

Můžu o nemovitost nějak přijít?

Ne. Nemovitost je do poslední chvíle Vaše. Ani koncem aukce se nic nemění. Aukce vyjadřuje neměnný stav skutečného zájmu jedním z přihazujících. Po aukci následuje již běžný prodej za vysoutěženou cenu za účasti právníků a bezpečného převodu peněz a práv k nemovitosti.

CHCI PRODAT V AUKCI >

CO JE TO AUKCE
A JAK PROBÍHÁ?

Aukce je profesionální způsob prodeje v jejímž závěru jsou spokojeny obě strany. Podívejte se, jak probíhá a proč získáte nejvíce. CHCI VĚDĚT VÍC >

PRODANÉ
NEMOVITOSTI

Již jsme prodali přes 1200 nemovitostí v aukci a prodávajícím jsme díky tomu přinesli více než 360 000 000 Kč navíc. CHCI SE PODÍVAT >
PŘÍMÝ PŘENOS  

PRODEJTE VAŠI NEMOVITOST V TV AUKCI ZA NEJVYŠŠÍ CENU

+420 296 399 006

Po - Pá 8:00 - 20:00 / So - Ne 9:00 - 17:00

Povinné pole

Povinné pole

Povinné pole

Povinné pole

Povinné pole

Povinné pole